Pokrývačství

Krytina je vnější povrch střechy, který má za úkol chránit prostor pod sebou před povětrnostními vlivy (deštěm, sněhem, větrem, slunečním zářením apod.). V závislosti na typu prostoru, který střecha uzavírá, jsou na její provedení kladeny různé požadavky.

Může jít v zásadě buď o uzavřený vnitřní prostor (obytný dům, veřejná budova; střecha zateplená) či prostor otevřený (přístřešek, čekárna, nástupiště, kryté parkoviště; střecha nezateplená). Obecně tedy platí, že střechy uzavřených budov musí splňovat přísnější požadavky na izolaci.

Každá střecha má za úkol odvádět vodu z horní části stavby a bránit jejímu nahromadění, jež by mohlo postupně konstrukci stavby poškodit zatékáním či růstem dřevokazných hub a plísní. V podnebných oblastech s častým sněžením musí být konstrukce střechy dostatečně pevná, aby váhu ležícího sněhu unesla.

V současné době jsou na střechy v západním světě kladeny vysoké technické, funkční a nezřídka i estetické požadavky; ovšem v různých částech světa a v různých historických obdobích střechy vypadaly a vypadají různě.

Montujeme krytiny pálené, betonové, vláknocementové, plechové, asfaltové a PVC fólie.

Podle vašich požadavků a tvaru střechy vám pomůžeme s výběrem krytiny, materiál zajistíme, přivezeme a provedeme odbornou montáž.

Fotogalerie krytin:
(všechny fotky jsou pouze z naších zakázek, vše je naše práce)

  • Pálené krytiny

  • Betonové krytiny

  • Vláknocementové krytiny

  • Plechové krytiny

  • Asfaltové krytiny

  • PVC folie